V létě 1990 se sešli dva bývalí plzeňští spoluhráči: zpěvák Bohouš Josef a kytarista Vašek Křivanec, aby založili novou kapelu. Oslovili baskytaristu Sváťu Ňému Němečka, klávesistu Petra Šmause a bubeníka Wildu Stadtherra. Vašek, milovník knihy "Spolčení hlupců" (John Kennedy Toole), přinesl pro kapelu název a Burma Jones byla na světě. Během roku se sestava ustálila. Post klávesisty vystřídal Honza Brabenec a za bicí usedl Marcel Mersí Marek.
V roce 1991 Burma Jones nahrála v plzeňském rozhlase první snímek, který poslala do soutěže časopisu Filip pro -náctileté. Výsledek byl Zlatý Ambrož ´91, mladý objev z ulice.
Po takřka ročním hraní po klubech, dostala Burma Jones hned dvě nabídky na vydání debutového alba, které vyšlo na jaře 1993 s názvem "Everybody's dancing". Velký hit "Samba v kapkách deště" nedal na úspěch dlouho čekat. Burma Jones dostala cenu Gramy ´93 jako objev roku a Bohouš Josef nominaci na zpěváka roku. Hned v témže roce na podzim vydala kapela své druhé CD "Římská 2" a vyrazila na česko-slovenské turné "Camel rhythm uvádí Burma Jones". Následující rok hudební akademie opět Bohouše Josefa nominovala na zpěváka roku.
Po skončení úspěšného turné dostal zpěvák Bohouš Josef nabídku účinkovat, jako král Herodes, v české verzi muzikálu Jesus Christ Superstar (do roku 1998 1288 repríz!).
Jaro 1995 bylo ve znamení odchodu zakládajícího člena Vaška Křivance a hledání náhrady. Tou se stal brněnský kytarista Ivan Manolov. Třetí CD "Burma Jones" vyšlo již na podzim 1995. Během následujících tří let Burma Jones odehrála okolo 250 koncertů a od kapely také odešel bubeník Mersí, kterého vystřídal Jakub Fenzl. V roce 1998 kapela vydala své čtvrté album "Invaze".
Na podzim 1999 přijal Bohouš Josef nabídku od Janka Ledeckého do muzikálu Hamlet na postavu Horácia (přes 600 repríz) a od rádia Evropa 2 obdržel Výroční hudební cenu 1999 jako domácí zpěvák roku.
Ponorka a tvůrčí neshody v Burma Jones vyvrcholili v roce 2000 odchodem Ivana Manolova, kterého nahradil Jirka Šimek a v roce 2001 vydáním sólového alba Bohouše Josefa "2 v jednom". Paradoxně se toto album stalo do budoucna novou motivací pro skomírající Burma Jones. Skladby z tohoto CD a výběr ze čtyř "burmovských" se staly slušným koncertním materiálem.
Bohouš Josef přivedl do kapely i dalšího kytaristu, Pepu Štěpánka, který s ním jeho sólové album natáčel. No a když změny tak pořádné! Odešel kytarista Jirka Šimek a se svými perkusemi nastoupil Standa Amcha. Tato sestava přetrvává do dnešních dnů.
Bohouš Josef a Honza Brabenec se stali také alternujícími valchaři v kapele bývalého bubeníka Mersího Děda Mládek Illegal Band, se kterou natočili dvě CD (2001 a 2002).
Během následujících let se Bohouš Josef věnoval spíše muzikálům : 2002 Krysař (Štěpán), 2003 Galileo (Giordano Bruno), 2004 Tři mušketýři (kardinál Richeliue).
V tomto období se kapela dohodla, že se pokusí o návrat s novým albem. Prvním krokem bylo navázání spolupráce s novým managementem a vyzkoušení si životaschopnosti Burmy na letních festivalech v roce 2005. Vše dopadlo nad očekávání a tak Burma Jones vydala po osmi letech v květnu 2006 své páté album s názvem "Všechno má svůj čas".
Burma Jones si vždy potrpěla na dobrý výběr hostů a spolupracovníků (Roman Holý, Imran Musa Zangi, Ondřej Pýcha, Štěpán Markovič, Body Zbořil, Jana Feriová, Leona Machálková a.j.). Také na tomto CD se podíleli Emil Frátrik, Boris Urbánek, Petr Ackermann, Jana Feriová, Martin Plachý, Honza Šatra, Radek Němec, či fotograf Jakub Ludvík.
Více o skupině na www.burmajones.cz