Projekt Stromboli v roce 1989: suverénně moderní muzika s anglickými texty! Není podstatné, zda v těch devíti skladbách slyšíte ohlasy art rocku, bavíte se rozjetou funky basou, keltskými názvuky, mnohavrstevnou a mnohabarevnou kytarou nebo Bárou v řadě nálad, podstatné je, že vše velice drží pohromadě.
Původní instrumentář kapely byl obohacen o nové možnosti syntezérů nebo drum computerů, základní trio Michal Pavlíček, Bára Basiková a Jiří Veselý je v jednotlivých skladbách doplněno dalšími členy Stromboli (Kryšpín, Seidl, Kašpárková, Dragoun) a hosty (M. Vitouš, Zdeněk, Čok a další). Část kouzla alba nepochybně tvoří texty Martina Němce, přeložené Michaelem Žantovským a Ondřejem Hejmou. Zajímavé je přátelské angažmá Michala Horáčka v úloze vypravěče, autora dvou textů a také průvodního slova, definujícího každý song.
Oproti debutu je to produkčně sjednocenější album s několika písněmi v postavení inteligentních hitů kategorie „velmi fajnový pop konce osmdesátých let“, viz Sandonorico, Scanners, Back In The Castle nebo Around The Fires. Pocitově je tu zčásti přítomen duch souběžného Bářina a Němcova Precedensu, ale především stále velký vliv Pavlíčkových kytarových kompozic a aranží, užitečně využívajících rozličných elektrických krabiček. Možná méně průlomové české rockové zjevení, než bylo předchozí 2LP, ale také album logicky posunující všechny zúčastněné do devadesátých let.
Sugestivní muzika v novém remasteringu Andyho Laža, pořízeném z originálních pásů, a to ve fotografiemi rozšířeném digipakovém obalu.