Těžko uvěřitelných 80 let oslaví 3. června Václav Hybš, který je nejen kapelníkem svého orchestru, ale i významným aranžérem, trumpetistou i skladatelem.
V předvečer jubilea bude koncert – gratulace v Paláci Žofín za účasti umělců všech žánrů. Během tohoto slavnostního koncertu bude předána JUBILEJNÍ DIAMANTOVÁ DESKA SUPRAPHONU za skvělou spolupráci od roku 1963.
Václav H Y B Š se narodil 3. 6. 1935 v Polici nad Metují. Prvním hudebním nástrojem, na který se učil hrát, byl klavír v 7 letech. V l0ti letech začal ještě studovat hru na housle, ale jen krátkou dobu. Ve l2ti letech začal hrát pod dohledem dědečka na trumpetu a v l5ti letech (v r. 1950) byl přijat na konzervatoř, hlavní obor trubka. Konzervatoř absolvoval úspěšně v roce 1955. První angažmá měl již v době studií v různých hudebních tělesech, v pražských kavárnách, varieté, cirkus Praga a podobně. Nejvýznamnější bylo působení v r. 1953 Poděbradech v Lázeňském orchestru. V roce 1954 nastoupil do Orchestru Zdeňka Bartáka, v té době druhý nejznámější orchestr po K. Vlachovi. Od r. 1955 zahajuje své angažmá v Orchestru Ladislava Bezubky, s kterým absolvoval dvouměsíční hostování v Moskvě u příležitosti československé výstavy. V letech 1955–1957 vojenská služba, kde působil hlavně ve vojenské kapele v Opavě. Po vojně nastupuje do Orchestru Kamila Hály a Josefa Posledního. V té době již aranžuje skladby pro různé orchestry. V roce 1960 zakládá Karel Krautgartner Tančení orchestr československého rozhlasu (TOČR), kam nastupuje Václav Hybš, jako člen zde působí do r. 1969. V roce 1962–64 v divadle ROKOKO vzniká samostatný orchestr Václava Hybše. Když po r. 1969 odchází z TOČRu, rozšiřuje svůj orchestr a začíná působit na populární scéně vedle orchestru K. Vlacha, TOČRu, G. Broma. Od založení svého orchestru aranžuje všechny skladby pro svůj orchestr i pro zpěváky, které doprovází. V těchto letech začíná stálá spolupráce s televizí, rozhlasem a vydavatelstvím Supraphon. Jako první začal spolupracovat s umělci tzv. vážné hudby a především s houslistou Josefem Sukem natočil 3 LP, které pronikly na trh západní Evropy, ale i Ameriky, Japonska. Jako první začal pořádat vánoční koncerty s vánočními písněmi a koledami a dodnes tato tradice přetrvává. Orchestr působil také v zahraničí, například v pařížské Olympii, v Montrealu, turné po Švýcarsku, Sovětském svazu, v Německu, v Rakousku (zejména na plesech vídeňských filharmoniků – naposled v roce 2002). Natočil řadu LP, CD a MC, které byly vydávány u nás i v zahraničí. Obdržel Multi-platinovou desku od firmy Supraphon za 2 miliony prodaných nosičů, Zlatou desku od firmy Edit za nejprodávanější vánoční LP, CD a MC „České vánoce“ a Zlatou desku od firmy Multisonic za „Zlaté hity operety“. Od devadesátých let funguje pod svojí agenturou.