Výběr částí ze skladeb: Houslové koncerty (Dvořák, Čajkovskij, Strauss, Korngold, Bach), Vivaldi – Čtvero ročních dob. Dvořák – Romantické kusy, Sonatina G dur, Mazurek, Suk – Čtyři skladby op. 17, Paganini – Capriccia, I palpiti, Moto perpetuo. Ševčík – Holka modrooká. Gipsy Way (Chačaturjan, Monti, Boulanger ad.).
Bonusy: John Williams – Schindlerův seznam, Ástor Piazzolla – Escualo, Ennio Morricone – Il Maestro e Margherita, Nathan Milstein – Paganiniana
Pavel Šporcl housle, Petr Jiříkovský klavír, Yasuto Tanaka saxofon, Romano Stilo.
Česká filharmonie / Vladimír Ashkenazy, Jiří Bělohlávek, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK / Jiří Kout, Pražská komorní filharmonie ad.
Dříve se šátkem na hlavě, dnes s modrými houslemi. Na koncertech neformální vystupování. Novináři o něm píší: „Pirát koncertních pódií“, „Talent, který se rodí snad jednou za sto let“.
Pavel Šporcl. Podařilo se mu něco neobvyklého: přitáhl mnohem širší publikum, než jaké je běžně k vidění na koncertech klasické hudby. Snad i díky bezprostřednímu vystupování na jeho koncerty přijdou i lidé, kterým jsou jinak koncertní síně a večerní obleky těsné. Od první supraphonské desky (2002) prodal Pavel Šporcl u domovského labelu za 11 let více než 100 000 svých CD. Když přičteme i tituly, na kterých se podílel s jinými sólisty, dostaneme číslo téměř dvojnásobné. Sedm z osmi jeho sólových projektů dosáhlo v prodejích na platinovou desku.
Na taková čísla by byla hrdá i nejedna velká hvězda populární hudby… Zlatá kolekce je ohlédnutím za dosavadní dráhou Pavla Šporcla a dárkem k jeho 40. narozeninám. Výběr toho nejlepšího ze supraphonských nahrávek doplňuje několik bonusů, mj. slavná témata z legendárních filmů Schindlerův seznam (J. Williams) a Il maestro e Margherita (E. Morricone).